top of page

Мандала з ниток (оберіг "Боже око")

300 грн - чотирикутна мандала

350 грн - шестикутна або восьмикутна

Тривалість 1.5 - 2 години

Майстер-клас для дорослих та дітей від 8 років

Наші пращури з дохристиянських часів велике значення надавали оберегам, здатним захистити від злих чарів, злого ока тощо.

Одним із них був оберіг який мав назву «Боже око» – обплетені нитками дві палички у вигляді квадрата, або «Квадрат Сварога» чи «Коловорот» – чотири палички у вигляді восьмикутної зірки.

Символізм оберега полягає в тому, що це чотири стихії: Вогонь, Вітер, Вода, Земля; чотири сторони світу: Північ, Південь, Захід, Схід; а також, що сили добра або охоронні сили поширюються на всі чотири сторони світу. Тому «Боже око» вішали над вхідними дверима або ж біля дитячого ліжка, бажано на видному місці. Тоді той, хто заходить до хати чи кімнати, привернувши свою увагу на яскравий оберіг, залишить на ньому свою негативну енергію і злі помисли.

Восьмикутна зірка символізує вогнище, з якого виходить чотири язика полум’я, що символізує свободу, незалежність, стійкість, непохитність віри. Знак восьмикутної зірки, що символізує присутність Бога, зображався на військових стягах, обладунках, одязі, предметах культу.

З приходом християнства восьмикутна зірка почала символізувати Віфлеємську зорю.

На майстер-класі ви:

  • навчитеся робити давньослов’янський оберіг,

  • дізнаєтеся про значення кольорів та підіберете найбільш відповідні барви для свого витвору,

  • власноруч сплетете мандалу-оберіг з ниток.

bottom of page