top of page
Ціна: 300 - 370 грн*
Тривалість: 1.5 - 2 години
Вік дитини: від 8 років
* чотирикутна мандала - 300 грн
шестикутна - 350 грн
восьмикутна - 370 грн

Наші пращури з дохристиянських часів велике значення надавали оберегам, здатним захистити від злих чарів, злого ока тощо.
Одним із них був оберіг який мав назву «Боже око» – обплетені нитками дві палички у вигляді квадрата, або «Квадрат Сварога» чи «Коловорот» – чотири палички у вигляді восьмикутної зірки.

Символізм оберега полягає в тому, що це чотири стихії: Вогонь, Вітер, Вода, Земля; чотири сторони світу: Північ, Південь, Захід, Схід; а також, що сили добра або охоронні сили поширюються на всі чотири сторони світу. Тому «Боже око» вішали над вхідними дверима або ж біля дитячого ліжка, бажано на видному місці. Тоді той, хто заходить до хати чи кімнати, привернувши свою увагу на яскравий оберіг, залишить на ньому свою негативну енергію і злі помисли.

Восьмикутна зірка символізує вогнище, з якого виходить чотири язика полум’я, що символізує свободу, незалежність, стійкість, непохитність віри. Знак восьмикутної зірки, що символізує присутність Бога, зображався на військових стягах, обладунках, одязі, предметах культу.

З приходом християнства восьмикутна зірка почала символізувати Віфлеємську зорю.

На майстер-класі ви:
- навчитеся робити давньослов’янський оберіг,
- дізнаєтеся про значення кольорів та підіберете найбільш відповідні барви для свого витвору,
- власноруч сплетете мандалу-оберіг з ниток.

bottom of page